O nás

Zavřit Hnutí Maitri

Zavřit Nadační fond Maitri

Zavřit Adopce srdce

Zavřit Kontakty

Články

Zavřit Zpravodaj Maitri č. 59

Webmaster - Info
Počítadlo

   návštěv

   připojených čtenářů

Hnutí Maitri - Kdo jsme a co děláme
Kdo jsme a co děláme

Hnutí solidarity s chudými třetího světa MAITRI je společenství křesťansky smýšlejících lidí z Polska, Čech, Moravy a Slezska, kteří pomáhají podle svých sil a možností nejchudším lidem ve třetím světě prostřednictvím katolických misionářů. Nejrozšířenějšími formami této pomoci jsou posílání balíků s potřebnými věcmi a posílání peněz.

V létě 1995 založili představitelé hnutí Maitri v ČR Nadaci solidarity s chudými třetího světa MAITRI, která byla v prosinci 1998 transformována na Nadační fond solidarity s chudými třetího světa MAITRI. Cílem fondu je shromažďovat finanční prostředky pro pomoc chudým ve třetím světě.

V roce 1995 hnutí Maitri odeslalo do Kigali, hlavního města Rwandy, kontejner obsahující přes 14 tun věcí (oblečení, potraviny, léky a zdravotnický materiál atd.) v hodnotě asi 2,5 mil. Kč. V lednu 1997 byl odeslán druhý kontejner podobného obsahu.

Od dubna 1995 do současné doby bylo zároveň do Rwandy odesláno přes milion dolarů (z ČR a Polska dohromady), které byly použity v převážné míře na nákup základních potravin a na podporu sirotků.

Vytvořeno: 06.12.2004 04:00
Poslední změna: 09.11.2008 15:28
Téma: Hnutí Maitri
Načteno 6474 krát


Print preview Print preview     Verze pro tisk Verze pro tisk


Volný box
Starostlivost o druhé je začátkem veliké svatosti
Bl. Matka Tereza z Kalkaty
Hledání
Kalendář
^ Nahoru ^