MAITRI

http://maitri.jinak.cz/

Výstava o Adopci srdce (Zpravodaj Maitri č. 59)

Výstava fotografií o Adopci srdce


Před rokem, v listopadu 2007, započalo "turné" výstavy fotografií o Adopci srdce po Polsku. Výstava ukazuje život adoptovaných dětí ve všech misijních stanicích ve střední Africe, jak jej zachytili polští dobrovolníci Tadeáš Makulski a Zbyněk Ostrowski při svém pobytu v této oblasti v únoru 2007.

Výstava se odehrává většinou v kostelích a je spojena s přednáškami polských misionářů. Na zahájení bývá často přítomen místní biskup. Prozatím se výstava uskutečnila v těchto místech: Lublin, Gliwice, Bytom, Mielec, Denbica, Wroclaw, Legnice, Varšava, Gdaňsk, Gdyně, Bialystok, a Raciborz.

Návštěvníci na výstavě uvidí portréty několika stovek podporovaných dětí a záběry ze života afrických vesnic a misijních stanic. Fotografie jsou instalovány na panelech, které lze samostatně postavit, takže instalace výstavy nevyžaduje žádné náročné předběžné práce.

Ve Wroclavi měla výstava poněkud nečekaný efekt. Vypravili se na ni i dva mladí snoubenci, které zaujaly fotografie z výstavby domku mladíka Innocence, jehož podporuje dárce z Moravy, a inspirovaly je k nabídce financovat výstavbu takového domku pro jeden mladý pár z Afriky. Kolegové z polského Maitri pro tuto iniciativu našli vhodného kandidáta: dvaadvacetiletý Eduard Hakizimana z Burundi, šikovný a pracovitý mladík, který však nemá dostatek prostředků na stavbu domku - a v Burundi rodiče dají svou dceru jen tomu muži, který má svůj vlastní dům a pokud možno i pole (nebo je schopen uživit rodinu nějakým řemeslem). Vydělat peníze na stavbu domku je pro chudého mladíka v Burundi takřka nemožné. Nyní dostal peníze na stavbu domku a koupi políčka, takže se může ucházet o ruku své vyvolené...

Koncem roku se pokusíme tuto výstavu dostat i na Moravu, případně do Čech. Kdo by měl zájem o její zapůjčení (na 1-3 týdny), může se ozvat na adresu J. Kuchyni.